How to continously measure heart rate using Xiaomi Mi Band 1s and Mi Band 2 in Endomondo?

How to continously measure heart rate in Endomondo?

That was the first question I asked myself after unboxing Xiaomi Mi Band 1s. Short investigation shown there is no such possibility on the market at the moment. I also knew that band can measure heart rate. But not continously. So I decided to build such an app by myself.

It took some time to discover API. It was the hardest part of work.

There is the tutorial on how to connect Xiaomi Mi Band 2 with Endomondo on iOS.

Just follow these simple steps and get Your heart rate measurements in Endomondo:

The next video shows how Mi Heart Rate looked like in January, 2016. It describes the way to connect Xiaomi Mi Band 1s with Endomondo on iOS.

The only thing was obvious: IT WORKS!

Get Mi Heart Rate app from the Apple App Store:

Download_on_the_App_Store_Badge_US-UK_135x40

Any feedback is appreciated.

ps: As one MI Heart Rate user noted, it may be Mi Heart Rate measuring heart rate in Endomondo with Mi Band 2 and Mi Band 1snot clear enough, what to do if after following the above steps You still do not Your heart rate in Endomondo in the workout screen.

Just tap on the type of information You see (duration, distance, etc.) and You will get the possibility to choose heart rate data in Your workout info.

Enjoy Your workouts and stay healthy!

40 myśli na temat “How to continously measure heart rate using Xiaomi Mi Band 1s and Mi Band 2 in Endomondo?”

 1. Cześć, mam szybkie pytanie. W opisie w AppStore przy Twojej aplikacji pomiarowej stoi tak: „This app allows to continously measure heart rate for around 1 minute with Xiaomi Mi Band 1S Pulse. It is very simple but does its job properly. ”

  Czy to oznacza że ten ciągły pomiar jest tylko przez minutę ? Jeśli tak to WHYYY ? :)

  Mój MiBand 1S leci do mnie jeszcze z Chin, ale że odnalazłem Twoją appke jestem już uradowany. Sam przez chwilę zastanawiałem się czy nie siąść i nie pogmerać przy tym bo oficjalna póki co nie wspiera nadal ciągłego pomiaru. Enyłej, jak tylko dostanę w swoje łapska będę testował ale już teraz dzięki wielkie dzięki z góry za poświęcony czas dla mibanda + iphonów :)

  1. Ahoj,

   w pierwszej wersji jest pomiar przez minutę i potem trzeba go ponownie włączyć. Chciałem najpierw sam dobrze przetestować i być pewnym, że nic się nie zagotuje w trakcie dłuższego pomiaru, ale też pokazać ludziom, że jest to możliwe.

   Potestowałem ciągłą pracę dobrze ponad godzinę i ani opaska, ani telefon nie były nawet ciepłe. Kolejna wersja jest właśnie w trakcie sprawdzania w Appstore i lada moment powinna być dostępna. Będzie za darmo 10 minut ciągłego pomiaru – potem trzeba będzie włączyć jeszcze raz. No i opcja Premium za dolca (euro) bez żadnych limitów. Mam plan na kilka ciekawych funkcjonalności i dobrze by było „kupić” trochę czasu, żeby je wykonać szybciej.

   Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, sugestie, opinie, komentarze, dolara 😉

   1. Hej ho, dzięki za szybkie wyjaśnienia. Dobrze słyszeć że sprzet się nie grzeje, wiadomo, cały sens w tym, żeby zrobić swoją serię czy przebieżkę z pomiarem serca, w minutę za wiele by człowiek nie pofikał, także jak tylko wszystko będę miał na miejscu to będę testował „na sobie” razem z bandem i appką. Jestem dobrej myśli. A słuchaj, co z baterią, bardzo jedzie przy takim ciągłym pomiarowaniu ?

    P.S Komentarz w AppStorze i dolca masz u mnie jak w banku. Jakkolwiek zabrzmi to zabawnie z taką kwotą to jestem jednak za tym żeby doceniać deweloperów, nawet jeśli kwota skromna. Wiadomo, ziarnko do ziarnka. A użytkowników MiBanda jest więcej niż się może zdawać. Nawet u mnie w mojej zapyziałej mieścinie. Także będę naganiał – przynajmniej tych co mają iPhone’y hehe

    Najlepszego i powodzenia dla tych pomysłów funkcjonalek

    1. Ciężko „naukowo” wyestymować zużycie baterii w trybie ciągłego pomiaru tętna opaski Mi Band 1s. Trochę ponad 40 minutowy bieg zabrał około 5% (punktów procentowych). Bateria była na 19% i spadła do 14%. Zużycie zazwyczaj nie jest liniowe i często końcówka baterii schodzi szybciej. Będę robił jeszcze więcej testów w tym zakresie, niemniej na maraton czy może nawet ultramaraton powinno spokojnie wystarczyć :-)

     Bez ciągłego pomiaru tętna opaska wytrzyma spokojnie kilka tygodni. Bateria jest bardzo przyzwoita.

     Media podają, że do października zeszłego roku sprzedali 10 milionów sztuk. Myślę, że pomiar tętna jeszcze wzmocni sprzedaż więc rynek jest duuuuży i będzie znacząco rósł.

     Dzięki za wsparcie – to dla mnie bardzo ważne, żeby ludzi byli zadowoleni. No i jak wpadnie z tego kasa to tym bardziej zmotywuje to do rozwoju aplikacji.

     1. No ! W końcu dotarła do mnie opaska – będe chciał testować grubiej na weekendzie. Mój euras poleciał już na Twoje konto w tej opcji nielimitowanego pomiaru. Natomiast pierwszy problem jaki zauważyłem u siebie na 4s-ce to, że w Healt App nie wykrywa tego MiBanda jako urządzenia źródłowego – wiem – nie ma to nic wspólnego z Twoją appką raczej ale może kojarzysz o co może się rozchodzić ? Wszystko sparowane zarówno w MiFit i w Twojej appce wszystko widzi i smyra a tu w applowskiej taki bigos

      Z góry dzięki za pomocne info

     2. Hej, no właśnie w tym sęk, że widziałem go :/ nie zawracałbym głowy inaczej :)
      jota w jotę zrobiłem, ale ani w danych nie pojawia się nic ani nie pokazuje urządzenia Mi ze znaczkiem Bluetooth. Dlatego się zdziwiłem i napisałem. Z innej beczki – czyzby na tym filmiku była inna wersja Twojej aplikacji niż ta w AppStore ?

     3. Ahoj,

      strzel mi emaila na hubert@mimhr.com i zgadamy się na Skype. Już kilka takich problemów rozwiązałem w ciągu ostatnich dni. Na pewno odpalimy u Ciebie.

     4. Z innej beczki : czy próbowałeś sparować tego MiBanda z appką Nike+ Running ?
      Strava, Endo – wszystko smyra, a to za chiny ludowe nie chce widzieć heart rate. W ustawieniach bluetooth wszystko wygląda ok pokazuje urządzenie Mi jako connected, w Twojej appce załączyłem pomiar, w Health App w zakładce Nike+ Running też Heart Rate jako włączone.

      To wszystko oczywiście tak pobocznie pytam, najważniejsza sprawa na ten moment, to z tym Health App żeby zczytywało pomiar tętna

     5. Nike+ Running jeszcze nie próbowałem, ale zakładam, że jak może współpracować z innym pulsometrami to powinien działać z Mi. Spróbuję przez weekend. Może jest podobny problem jak z Apple Health – musi być pierwsze do podłączenia do opaski, a dopiero potem innej Appki mogą cokolwiek włączać.

   2. hej
    kupiłem ta ppke za dolca i działa mi chwile, potem cos kliknalem, nie pamiętam i nie chce się wlaczyc…po kliknieciu ikonki probuje się uruchomić i znika i tak w kolko…. wekasowywalem i instalowałem ja wielokrotnie i to samo…. nie może zastartować….co to może być?

 2. Dear Hubus

  Your app keeps crashing downloaded the latest version and even purchased the unlimited version

  Kindly fix asap I’m using iOS version 9.0.2

  Regards Ahsin

  1. Hello Ahsin,

   I am really sorry for that. I am trying to fix this problem. I have added You for beta testing. Hope that helps with crashing.

  2. As other, independent user of Hubert’s app i can confirm (if that’s any consolation) that on newest iOS 9.2.1 everything works ok – app does not crash. Maybe try to update iOS on your device and/or reinstall Mi HR ?

   1. Thanks Radek, but Ahsin is right. Something wierd sometimes happen. But looks like beta testing version solved the problem.

 3. Hej,

  Mam pytanie odnośnie zapisu danych. Nie moglem się doszukać informacji czy HRM zapisuje dane w opasce tak jak kroki (i później można je synchronizować) czy w okolicy musi byc telefon? Dość ważna informacja dla mnie przy treningach kiedy w pobliżu nie ma telefonu. Zakładając ilość danych jaką musi przemielić to pewnie nie ma takiej opcji, ale dopytuje fachowca. Jeżeli nie ma takiej pamięci podręcznej to co dzieje się w przypadku utraty zasięgu? Jakaś notyfikacja wibracją?

  Btw też czekam na dostawę i przede wszystkim na apke Androidową. :) Dzięki za włożoną pracę – Thumbs Up!

  1. Hej,

   na tyle na ile mi się udało odkryć jak to działa to nie ma zapisu „wewnątrz”. Potrzebna jest ciągła obecność telefonu i synchro w czasie rzeczywistym. Aczkolwiek może Xiaomi ma jakieś swoje sekretne wejścia.

   W wersji na iOS jest w tej chwili opcja, że wibruje jak nie jest w stanie zmierzyć tętna, ale nie wiem czy da się zrobić wibrację na zgubiony zasięg. Generalnie to telefon wysterowuje opaskę więc jak ją zgubi to koniec zabawy. Niemniej tak jak wspominałem – nie znam całego API i może uda się to jakoś zrobić w przyszłości.

   Android in progress :-)

 4. В Приложении endomondo не отображает пульс, версия приложения endomondo – 16.3.1
  Версия IOS 9.3
  Версия программы Mi Heart rate – последняя на App Store (Приобрел платную версию)
  Так же в приложении Apple Health не показывает измерение пульса и даже не видит Mi Heart rate как программу.
  Как это исправить, пересмотрел видео – не помогло

 5. Hi. It worked ok … Great bit of api finding!!! … but then I upgraded to ios 9.3, or perhaps something else.

  Now .. It hangs on startup. I tried rebooting the phone but doesn’t work any more.

  Alas, it shone so bright.

  1. Ok i watched the video linked above and the bit that fixed it was manually connecting to MI in Bluetooth preferences!! Happy again.

   Your video suggests you might have a version which allows for measurements to be taken at intervals vs. continuous – is this going to get published ? I guess it might have to call the ios apis to reconnect automatically.

 6. Witam

  Mogę prosić o przesłanie ostatniej wersji aplikacji, w której była konieczność inicjowania pomiaru z oryginalnej aplikacji mi fit. Korzystam na codzień z mi fit, a obecna wersja aplikacji mi hr blokuje w jakiś sposób zbieranie danych przez opaskę, ponowne połączenie opaski z mi fit jest problematyczne, trzeba to robić nawet kilkanaście razy.

  1. Chciałabym jeszcze sprecyzować, w jaki sposób MiHR blokuje zbieranie danych przez MiBand 1s. Czy jest tak, że opaska liczy kroki, później (wtedy Pan może wyłączyć MiHR, ponieważ jednoczesna ich praca może być utrudniona) na chwilę synchronizuje Pan ją z MiFit. Później może Pan znowu wyłączyć MiFit i uruchomić MiHR. Czy to jest możliwe w Pana przypadku? Dziękuję za odpowiedź.

 7. Hi
  i have installed MiHR v1.3.3 and purchased the premium option.
  I have two issues:
  1. Some minutes after MiHR starts to work it stops measuring and MiBand 1S’ led stops blinking either running Endomondo or without running it.
  2. Even if Mi Band 1S is connected as Bluetooth device I cannot measure heart rate inside Apple Health and I cannot see Mi band in the sources list, indeed.

  I use an iPhone 6s with iOS 9.3.3
  Mi Band 1S – Firmware 4.16.4.22 – Heart’s firmware 1.3.76.22
  MiFit 2.1.7
  Endomondo 16.7.3

  I am also interested in participating to the beta test program.

  Regards

  1. Hello, Davide!
   Thanks for the feedback.
   At the moment we work at good Apple Health connection.
   It hopefully will be finished in a couple of weeks.
   You are welcomed to our beta testing team. Please let me know Your Appstore e-mail at support@mimhr.com
   I will find out more on stopping measurement and will answer You via e-mail.

 8. Cześć, dzisiaj pierwszy raz użyłem Twojej apki i niestety stwierdzam, ze ma problemy z rejestracja ciągłą niosą serca i połączenia z endomondo. iPhone + ostatni wypust apki

 9. Hej,

  Po ostatniej aktualizacji aplikacja się wywala po kilku/kilkunastu sekundach przerywajać ciągły pomiar. Jakiś pomysł jak to rozwiązać?

  App premium
  Firmware 4.16.11.15
  Ios 10.3.1
  Iphone SE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *